Kredi Notunu Öğrenme - Forexwi

Kredi Notunu Öğrenme

 

Kredi çekmek isteyen, kredi kartı başvurusunun sonucunun olumlu olmasını isteyenler mutlaka bilmelidirler ki; bu tarz işlemlerin bağlı olduğu tek şey kredi notunun yüksekliğidir. Bu bağlamda; kredi notu bir nevi finansal borçlanmanın ön adımıdır. Kredi notunu belirleyen etkenler;

  • Daha önce çekilmiş olan kredilerin vadesinde ödenmesi yahut da ödenmemesi;
  • Daha önce kullanılmış olan kredi kartlarının borçlarının düzenli olarak ödenip ödenmemesi;
  • Yüksek limitli kredi kartlarının kullanımı ve buna karşılık yasal takip sürecine girilmemiş olmak,
  • İhtiyaç kredilerinin çekilmesi,
  • Herhangi bir bankada var olan vadeli yahut da vadesiz hesaba düzenli olarak para yatırılması,
  • Borcuna sadık ola bireylere kefil olmak ve bu bireylerin borçlarını ödemeleri ile doğru orantılı olarak kredi notunun yükselmesi yahut da düşmesi; şeklinde sayılabilirler.

Findeks Kredi Notu Hakkında Genel Bilgiler

Risk derecelendirme, risk raporları ile alakalı olarak bankacılık kuruluşlarını bilgilendirme platformu olarak bilinmektedir. Findeks üzerinde var olan kredi notu; tüm bireylerin finansal başvurularını ve kararlarını etkilemektedir. Bir nevi; bankalar üzerinden kredi çekebilmeniz yahut da yüksek limitli kredi kartlarına sahip olabilmeniz mutlaka burada belirtilen kredi notunuza bağlıdır.

Kredi Notu Öğrenmek Bazı Hallerde Fayda Sağlar

Birine kefil olacak olmak, birine ev kiralayacak olmak; bu kişinin geçmiş finansal deneyimlerinin sonuçları ile doğru orantılı olarak kişilere güven arz eder. Bu bağlamda; bankalardan kredi çekmek isteyen bireylerin kredi notları mutlaka; Kredi Kayıt Bürosundan talep edilir. Bunun dışında; çok yüksek limitli dahi olmasa kredi kartı başvurularının olumlu yanıt alabilmesi bile belirtilen kredi notunuz ile doğru orantılı olur.

  • İş ortaklıkları, iş anlaşmaları gibi işlemler sebebi ile üçüncü bir kişinin kredi notunu öğrenmek elbette ki yarar sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Kredi notu nasıl hesaplanır