Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri - Forexwi

Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri

 

Cep telefonu alımları genel itibari ile kredi kartı sayesinde kolay olurdu. Gelişen teknoloji ile birlikte marka bağımlılığı fiyatların artmasına ve biz tüketicilerin de tüm bunlara katlanmasına meydan vermektedir. Son bir yıllık süre içerisinde düzenlenen yeni tasarılardan bir tanesi de tam olarak bu konuyu içeriyor. Cep telefonu almak isteyen bireylerin kredi kartlarına taksit yaptırmaları işlemi kaldırıldı. Peki, bu durumda kredi kartı kullanmadan da akıllı telefonlara sahip olmak mümkün mü?  Konu ile alakalı olarak detaylı bilgileri aşağıda sizlere sunduk.

Senetli Alımlar

Kredi kartına taksit yapmak kalktığından beri farklı uygulamalar tüketicilere sunulmaktadır. Bunlardan biri de elektronik eşya satan mağazaların cep telefonlarının her türünü taksitli olarak satmasıdır. Burada; yapılan her taksit, kendi aylığı için bir senet olarak sizlere sunulur. Ve genel itibari ile senetlerin vadesi; otuz altı aya kadar uzatılır. Eğer taksitli alış veriş yapmak ve taksit gününde ödeme yapmak size göre ise; cep telefonu alımlarında bu türü tercih edebilirsiniz. Fakat hatırlatmak gerekir ki; senetli alışveriş yapımlarında mahkemelik olmak çok daha kolaydır. Sizler; mutlaka ödeyebileceğiniz senetlerin altına imza atmayı tercih edin.

Kurumsal Çeyiz Satıcıları

EVKUR gibi büyük ve kurumsal çeyiz satıcıları da senetli ve senetsiz olarak farklılıklar gösteren taksitli cep telefonu satışları yapmaktadırlar. Bu bağlamda; normalinden biraz daha fazla fark ödemeniz söz konusu olabilir. Senetsiz olarak taksitlendirmeler genel itibari ile kurumsal satış yapan mağazaların sürekli müşterilerine uyguladığı farklı bir lükstür. Burada bir nevi mahalle esnaflığı söz konusudur. Onlar, tanıdıklarına taksit yapmayı tercih eder gibidirler.

Kefil İle Taksitlendirme

Cep telefonunun taksitli alımlarından bir diğeri de kefil göstererek yapılan türüdür. Burada; alım yapacağınız yer sizlere senet yaptırmaz fakat taksitlerinizi ödememeniz yahut da geciktirmeniz halinde; evi, arabası yahut da farklı tercih edilen bir menkul yahut da gayrimenkulü olan bireylerin sizlere kefil olmalarını isterler. Bu bağlamda sizinle yaşanılan herhangi bir olumsuz durumun varlığında kefile başvurma güvenceleri olur.

Operatörünüz Size Yardımcı Olsun

Cep telefonu kullanımında tercih edeceğiniz operatörün cep telefonu türünüze etkisi bu sıralar oldukça yüksektir. Türkiye sınırları içerisinde kullanılan operatörlerden birini faturalı olarak kullanmanız halinde; sizlere cep telefonu satışı da yapılır. Şöyle ki; yeni model, akıllı telefonların yahut da operatörün kendi markası ile çıkardığı akıllı telefonların fiyatları hesaplanır. Hesaplanan fiyatlar burada sizlere belirtilen vadeye kadar bölünür. Ve her vadeye düşen ödeme miktarı faturanıza ek olarak gelir. Operatörlerin satmış oldukları cep telefonlarını taksitli olarak satın almak yukarıda saymış olduğumuz diğer tüm alımlardan çok daha kolaydır. Çünkü sizlere herhangi bir senet imzalatılmaz ve sizlerden kefil istenilmez. Faturanızı ödememeniz halinde karşılaşacağınız yaptırım da bir faturalı hat müşterisinin ki ile aynıdır. Burada girmiş olduğunuz tek yükümlülük; faturalı hattınızın kullanımını cep telefonu taksitlerinin uzadığı aya kadar kullanmak olur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Kredi notu nasıl hesaplanır