Büyükçekmece kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor! - Forexwi

Büyükçekmece kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor!

 

Büyükçekmece, İstanbul Avrupa Yakası’nın dikkat çeken ilçeleri arasında geliyor. Şehrin batı kısmında, Marmara Denizi kıyısında bulunan Büyükçekmece sahili ile adından söz ettiriyor.

İstanbul’un motorlu taşıt trafiğine kapalı en uzun sahili olan Büyükçekmece Kordon Boyu, ilçede yaşayanların uğrak yerlerinden. Yazlık evlerin ağırlıkta olduğu Büyükçekmece, alışveriş merkezi, çarşısı, tarihi eserleri, tiyatrosu, spor salonları, parkları ile adından söz ettiriyor. Avrupa Yakası’nın önde gelen ilçelerinden Büyükçekmece’de yaşamak isteyenler ise emlak fiyatlarını yakından takip ediyor. Peki, Büyükçekmece kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli? Büyükçekmece kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte son yılların prim değeri yükselen ilçelerinden Büyükçekmece kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Büyükçekmece’de kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler:

– Kiralık daire arayışında iyi bir araştırma yapmalısınız.

-Kiralık daire araştırmasında evi yakından incelemelisiniz. Evde tadilat gerektiren bir durum olup, olmadığı, aylık apartman giderleri ve diğer tüm detayları ev sahibinden öğrenmelisiniz.

-Kira sözleşmesini hazırlarken dikkat etmelisiniz. (Kira tutarı, yıllık kira artış oranı, depozito, masraflar, apartman aidatı, evi teslim alma-teslime etme şekilleri, ödeme zamanı ve evin teslim koşulları gibi detaylar sözleşmede yer almalı.)

Büyükçekmece kiralık daire fiyatları 848 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Büyükçekmece kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 848 TL, maksimum 1.414 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı ise 1.131 TL olarak belirtiliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 22 yılı buluyor. Kiralık daire fiyatlarının dışında, tutacağınız evin çalışıyorsanız işyerinize, öğrenciyseniz kampüsünüze, yakınlığına dikkat etmelisiniz. Yolda vakit kaybetmemek için lokasyona önem vermelisiniz. Lokasyonun yanı sıra yaşayacağınız mahalledeki kişilerin demografik bilgileri ve sosyo-ekonomik durumunu da yakından incelemelisiniz. Kiralık daire ararken bütün unsurları göz önünde bulundurarak kararınızı vermelisiniz.

Büyükçekmece’nin konutta kazandıran mahallesinde kira fiyatları ne kadar?

Büyükçekmece’de toplam 24 mahalle bulunuyor.  2017 TÜİK verilerin göre, Büyükçekmece’nin en kalabalık mahallesi Hürriyet mahallesi, en az nüfuslu mahallesi ise Ahmediye oldu. Büyükçekmece’nin satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahallesi Güzelce oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Güzelce kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 749 TL ile 1.248 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 998 TL olarak ölçümleniyor.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Kredi notu nasıl hesaplanır