Borsada Hedef Nedir? - Forexwi

Borsada Hedef Nedir?

Bu yılın ilk çeyreğinde de çok büyük riskler olmadığı müddetçe, Borsa kazandıran bir finansal alan olduğunu göstermekte. Ülkemizin içinde bulunduğu durum hasebiyle Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen zeytin dalı operasyonu bir süre olumsuz dalgalanmalara sebebiyet verse de, ilerleyen zamanlarda zeytin dalı operasyonu ile alakalı iletişim süreci daha duru bir hal alınca borsanın durumu iyiye gitmeye başlamıştır.

  -Geçen yıl ulaştırma sektörü borsayı kurtardı

Geçen yıl ulaştırma sektörü borsa endeksini yüzde yüz seksen dört yükseltti. Bu işin en üstünde bu işi sırtlanan Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı şirketidir. Bunun dışında Bankacılık sektörü yüzde otuz oranında bir yükseltme sağlamıştır. Rusya ile Türkiye arasında oluşan bir jet krizi borsayı aşağı çektiyse de ulaştırma sektörü borsayı toparlamıştır. Faiz oranların yükselmesi ve enflasyonun art..masıyla bankacılığın katkısında azalma beklenmektedir. Bu seneki verilere göre bankacılığın getirisi yüzde yirmi – yirmi beş oranında olacağı beklenmektedir.

Kredi Garanti fonu ile Hazine arasında yapılan kefalet anlaşması ile elli beş milyar TL’lik kefaletin, beş milyar TL’si geri dönüşlere, kalan elli milyar TL yine kefalet olacaktır. Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre kefaletin yirmi beş milyar TL’si imalat endüstrisine, on beş milyar TL’si de ihracatçıları faydalandıracağı yönünde. Ekonomik kalkınmaya dair müspet beklentiler Kredi Garanti Fonu etkileri ve teşvikler borsa içinde yeni dalgalanmalar oluşturabilir.

 -Borsada Yeni Hedef

Global piyasanın hisse senedine bakışı olumlu olduğu süre zarfında Borsa İstanbul’un yüksek bir verim göstereceği beklenmektedir. Bankacılık, hizmet ve sanayi alanında faaliyet gösteren büyük işletmelerin geçen yıl ki bilançolarını açıklamaları bekleniyor. Beklentiler olumlu sonuçlar olması yönünde. Bilançolar Olumlu olması durumunda borsa İstanbul’un yeni hedeflere  imza atacağı beklenmektedir.

Borsada Hedef Nedir?” için 4 yorum

 • Mart 15, 2018 tarihinde, saat 8:27 pm
  Permalink

  ulaştırma sektörü gerçekten geçen yılın süper kahramanı gibiydi bakalım bu yıl neler olacak

  Yanıtla
 • Mart 15, 2018 tarihinde, saat 9:02 pm
  Permalink

  Borsa endeksinde satışların sertleşeceği ve yeni bir düşüş olacağını söylüyorlar temkinli olmak lazım.

  Yanıtla
  • Mart 19, 2018 tarihinde, saat 6:07 am
   Permalink

   evet 1 hafta içerisinde büyük birdeğişim bekliyorum ona göre hamlelerinizi yapın derim

   Yanıtla
   • Mart 23, 2018 tarihinde, saat 8:16 pm
    Permalink

    bir değişiklik görmedim senin haber fos çıktı 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Kredi notu nasıl hesaplanır