Asgari ucretle calisan ne kadsr kredi cekebilir - Forexwi

Asgari ucretle calisan ne kadsr kredi cekebilir

 

 

Bugünkü konumuz asgari ücretle çalışan bir kişi bankalardan ne kadar kredi çekebilir? Herkesin korkulu rüyası bankaların insanların kötü zamanlarında yanlarındaymış gibi kendilerini gösterip fazlasıyla paralarını almak için çıkardıkları bir çözüm aracıdır krediler. Ülkemizde neredeyse bankalara kredi borcu olmayan vatandaşımız yoktur. Kimisinin borcu vardır, borcunu kapatmak için çeker, kimisi araba, ev, iş yeri açmak için çeker, kimisi ise düğün yapacaktır, elinde fazla birikmiş parası yoktur düğün yapmak için çeker.

 

Kredi herkesin aldığı ücrete göre belli miktarın fazlası verilmez. Örneğin; devlet memurusunuz 30 bin TL ila 60 bin TL arası değişir. Bankalar genellikle devlet memurlarına güvenirler, çünkü onların arkasında devlet vardır. İşten çıkartılma durumu yoktur.

 

Asıl konumuza dönelim. Asgari ücretle çalışan bir kişinin üzerinde hiçbir şeyi yoksa alacağı en fazla miktar 20 bin TL’dir. Bu krediyi de anında vermezler. Önce maaş bordosuna bakılır iş yerinde ne kadar süredir çalışıldığına bakılır, bankalarla arasının iyi olup olmadığına bakılır. Bunlarda yetmez ise devlet memuru bir kefil isterler. Çünkü banka kendisini güvence altına almak ister. Krediyi çeken vatandaş kredilerini aksatmaya başladığı zaman kefil olarak gösterdiği kişiden krediyi almaya başlar. Eğer asgari ücretli bir kişinin üzerinde evi, arabası, tarlası gibi gayrimenkulleri varsa vereceği miktar biraz daha artar.

Sizlere tavsiyem çok ihtiyacınız yoksakredi işlerinden uzak durmanızdır. Elinizde varsa harcayın yoksa harcamayın ya da az az harcamanıza bakın. Benim değil ailenizin de sizden tek isteği bu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Kredi notu nasıl hesaplanır